top of page

Eiropas Midamatieru čempionātā golfā uzvar austrietis Habelers un francūziete Farē
Jūrmalas Golfa klubā no 6.-8.jūnijam aizvadīts Eiropas čempionāts golfā midamatieriem (vecuma grupā 25+) gan dāmu, gan kungu konkurencē.


Šī ir pirmā reize Latvijas golfa vēsturē, kad kopīgais Latvijas Golfa federācijas un Jūrmalas Golfa kluba pieteikums atalgots ar tiesībā rīkot tik augsta līmeņa Eiropas Golfa Asociācijas (EGA) paspārnē notiekošas individuālās sacensības. Iepriekš Latvijā noticis tikai Eiropas dāmu komandu čempionāts.


Kopumā 26 valstu federācijas bija deleģējušas 144 ārpus profesionāļu tūrēm spēlējošos spēlētājus 25+ vecuma grupā. Sacensības notika trīs dienu garumā, kuru laikā spēlētājiem bija cīnījās ar mainīgajiem Latvijas laika apstākļiem un augstu spēles līmeni prasošo Jūrmalas golfa laukumu.


Kungu konkurencē jau pirmajā dienā iezīmējās turnīra favorīts. Austrietis Markuss Habelers bija pārliecinošs visa turnīra garumā, demonstrējot plašu sitienu arsenālu un spēju kombinēt sitienu distanci ar virziena un trajektorijas kontroli, kas ļāva apsteigt tuvāko konkurentu un tautieti Kristoferu Dlasku par 8 sitieniem, un iegūtu zelta medaļu un uzvarētāja trofeju. Bronzas medaļa šoreiz somam Jusi Sahravuo.


Dāmām cīna izvērtās krietni spraigākā. Pēc divām dienām tikai 4. vietā esošā francūziete Aleksandra Farē turnīra pēdējā dienā veica teicamu izrāvienu pēdējās 7 bedrītēs, rezultātu kartiņā ierakstot trīs “birdie”, un finišēja ar rezultātu “par” pret laukumu. Aiz viņas startējušajam līderu trio pēdējā dienā veicās sliktāk. 2022. gada čempione Ane Určegī Garsija ierindojās trešajā vietā, atpaliekot trīs sitienus. Savukārt otrā vietā, atpaliekot tikai vienu sitieni, citai francūzietei Paulinei Steinai.


Labākais no Latvijas pārstāvjiem kungu konkurencē bija Jānis Spalviņš, kurš ierindojās 53. vietā. Dāmām Indra Eniņa ieņēma 42. pozīciju.


Saite uz turnīra rezultātiem šeit.

Saite uz turnīra bilžu galeriju šeit.

Comentários


bottom of page