top of page

Golfs ABC
Šobrīd projekts nav aktīvs (2022)

Golfa kā olimpiskā sporta veida attīstībai un tā vērtību popularizēšanai Latvijas Golfa federācija īsteno un atbalsta vairākas apmācības programmas, īpašu vērību veltot arvien plašākai bērnu un jauniešu iesaistīšanai.

Sadarbībā ar starptautiski vispāratzīto Karalisko un Antīko golfa klubu (R&A) Latvijas Golfa federācija 2011.gadā uzsāka "GolfsABC" programmu, izmantojot plašu atzinību guvušo SNAG inventāru un apmācības metodiku, kas ļauj vienkāršā un tajā pat laikā aizraujošā veidā ļoti efektīvi apgūt spēlē nepieciešamās pamatiemaņas. Ātri apgūstamās prasmes sniedz neatsveramu ieguldījumu turpmākās meistarības kaldināšanā.

Latvijas Golfa federācijas mērķis ir iepazīstināt ar golfu jaunu auditoriju - lielākoties bērnus un jauniešus, taču "GolfsABC" programma ir lieliski piemērota arī pieaugušajiem. Pētījumi liecina, ka sabiedrības liela daļa vēlētos spēlēt golfu, taču šos cilvēkus līdz šim ir atturējušas aizpriedumu barjeras.

GolfsABC palīdz kliedēt daudzus pret golfu vērstus aizspriedumus:

Golfs ir ļoti dārgs? Šī apmācība nodrošina iespaidīgu vērtību par nelielām izmaksām!

Spēle ir pārāk sarežģīta? SNAG aprīkojums un inventārs apmācību vienkāršo un padara to par jautru nodarbi!

Nepietiek laika? Iekļaušanās golfā un spēle SNAG laukumos ļauj bez jelkādas steigas deviņas bedrītes izspēlēt nepilnā stundā!

Laiks ir pārāk dārgs, lai to atrautu ģimenei? Golfs ir īsta ģimenes aizraušanās, turklāt SNAG ir ideāli piemērots visiem ģimenes locekļiem!

Golfs nav sports? Atgriešanās olimpisko spēļu programmā skaidri apliecina sporta augstāko vērtību iemiesojumu spēlē!

Golfs ir spēle večukiem? Ar gados jaunu spēlētāju izvirzīšanos līderos golfs ir iemantojis jaunatnes uzticību, turklāt golfu spēlē daudzi populāri Latvijas hokejisti un citu sporta veidu pārstāvji.

Spēles apmācība GolfsABC programmā ir reducēta līdz līdz pašiem pamatiem un padarīta tik vienkārša, cik vien iespējams. Labs programmas treneris tajā spēs ar dažu vārdu palīdzību iemācīt pastāvīgu vēzienu - apmācības process ir intuitīvs, un audzēkņi nepieciešamo apgūst, izmantojot noderīgus rīkus.

Sistēma ir izveidota pēc ilgstošiem zinātniskiem pētījumiem, sadarbojoties ar augstākā līmeņa golfa profesionāļiem un pedagoģijas un apmācību speciālistiem. Apmācība paredzēta iesācējiem golfā, lai vēlāk turpinātu uzlabot meistarību jau, tiecoties pēc sasniegumiem augstākās sporta meistarības līmenī.

Daļa jauno un talantīgo spēlētāju spēs sasniegt profesionālu līmeni un izcīnīs uzvaras, taču golfs ir 20 gadu attīstības sporta veids, kurā prasmju pilnveidošanas ceļš ir ilgs.Zinātniskā pētījumā noskaidrots, ka tiklab vīriešiem kā sievietēm nepieciešami 20 gadi, lai kļūtu par čempionu visaugstākajā profesionāļu līmenī. Lai kļūtu par pasaules klases golferi, intensīvi un mērķtiecīgi jātrenējas vismaz 10 gadu.

*Valda Zālīša Rīgas pamatskola
*Āgenskalna sākumskola
*Mārupes vidusskola 
*Babītes vidusskola 
*Siguldas 3. pamatskola 
*Gulbenes Bērzu pamatskola 
*Valmieras Pārgaujas pamatskola
*Rojas vidusskola 
*Ugāles vidusskola
*Liepājas Olimpiskais Centrs

bottom of page