top of page

Baltijā - otrie!

Updated: Dec 29, 2021

Baltijas valstu čempionu kausā, kas ik rudeni notiek kādā no reģiona valstīm, Latvijas golfa izlase parūpējās par sensāciju – apspēlējot Lietuvas valstvienību viņu mājās. Trešo gadu pēc kārtas par kausa ieguvējiem kļuva Igaunijas komanda.

Baltijas čempionu kauss ir tradīcija, ko pirms trīs gadiem ieviesa Latvijas, Igaunijas un Lietuvas golfa federācijas. Reizi gadā šo valstu izlases sabrauc kopā, lai match play formātā noskaidrotu labākos. Sacensību nolikums paredz klātienes dueļus, ņemot par atskaiti iegūto vietu savas valsts turnīros, dažādās vecuma grupās. Ja kāds no spēlētājiem nevar spēlēt (šogad to ietekmēja COVID 19 apstākļi), tad viņa vietu komandā ieņem pēc ranga nākamais spēlētājs. Latvijas komanda Klaipēdas laukumā “National” startēja šādā sastāvā: Stefans Sprūžs, Francis Gavars, Sebastians Krols, Jānis Spalviņš, Marlēna Gavare, Patrīcija Jakovļeva, Liliāna Krole, Aija Veisa, Ivars Grunte, Sergejs Miroļubovs, Daiga Puisīte un Lidija Gavrilova. Mūsējie zaudēja Igaunijai – 5-7 (Latvijas labā uzvaras izcīnīja Gavrilova, Miroļubovs, Veisa, Krole un Krols), bet negaidīti apspēlēja Lietuvu – 6,5-5,5 (Latvijas labā uzvaras izcīnīja – Puisīte, Veisa, Krole, Gavare, Krols un Gavars, bet Miroļubovs savā mačā ieguva 0,5 punktus), iegūstot otro vietu. Lietuva zaudēja arī Igaunijai - 7,5-4,5.

Nākamgad Baltijas čempionus uzņems Igaunija.