top of page

Latvijas dāmas - Eiropas čempiones!


Par Eiropas golfa asociācijas “Team Shields” komandu sacensību uzvarētājiem B grupā kļuva Latvijas dāmu izlase un Lietuvas kungu komanda. Trīs dienu sacensība "Jūrmala" golfa laukumā sniedza lielisku priekšstatu par tā saukto Eiropas “mazo golfa valstu” attīstības perspektīvu un realitāti. Gan dāmu, gan kungu ieskaitē piedalījās 12 valstu izlases.


Eiropas komandu čempionāts golfa amatieriem ir vienas no intriģējošākājām sacensībām, jo parasti dalībniekiem pasniedz daudz pārsteigumu. Viss sākas ar individuālo spēli, kur tiek ieskaitīti 3 labākie rezultāti no komandas (komandā spēlē 4 spēlētāji). Pēc šo rezultātu summas tiek sarindotas komandas un sākas tā sauktais match play formāts, kur nomināli labākā komanda spēlē pret nosacīti vājāko. Turnīra pirmajā dienā kvalifikācijā, kur katrs spēlētājs individuāli izspēlēja 18 bedrītes, Marlēna Gavare dalīja 4.vietu (laukumu nospēlējot ar lielisko PAR), Laila Forstmane sasniedza dalītu 10. pozīciju (+4), Marija Jučmane dalīja 17.vietu (+7), savukārt Katrīna Gustafssone bija dalītā 19.vietā (+8) 48 spēlētāju konkurencē. Komandas rezultāts nodrošināja latvietēm vietu galvenajā izslēgšanas cīņu zarā kā otrajai spēcīgākajai no 12 komandām. Pārliecinoši labākā bija Polija, taču tas viņām vēl neko negarantēja, jo izslēgšanas spēļu formāts, pirmkārt, ir psiholoģija un tikai pēc tam tehniskā sagatavotība. Ceturtdaļfinālā Latvijas dāmu komanda uzveica Ungāriju (2:1), pusfinālā pārspēja Turciju (2,5:0,5), bet finālā atstāja zaudētājās favorītes polietes (2,5:0,5), pirmoreiz Latvijas golfa vēsturē kļūstot par šī turnīra čempionēm. Jāpiebilst, ka komandas veikumā liela loma ir arī Komandas vadītājam, kas pats nespēlē, bet veido un izliek spēles pārus, rūpējas par taktiku un kopējo gaisotni. Šo lomu Latvijas izlasē nodrošināja pieredzes bagātā Anna Diāna Švanka, kas savulaik pati kā amatiere bija malusies cauri “Team Shields” dzirnavām. Sveicam mūsu dāmu izlasi ar šo lielisko sniegumu!

Latvijas vīriešu komanda pēc kvalifikācijas raunda nonāca zemākajā izspēles zarā, kur uzvarēja visās cīņās, pārspējot Rumāniju (2:1), Ziemeļmaķedoniju (3:0) un Luksemburgu (2:1). Tiesa, augstāk par devīto vietu tas kopējā ieskaitē nedeva, jo atbilstoši savam līmenim, Latvijas kungi nospēlēja pirmajā diena: kvalifikācijas raundā labākais bija 28.vietu ieguvušais Nikolajs Keņins (+7). Reinis Miljons dalīja 29.vietu (+8), bet dalītā 34.vietā bija Nilam Mauriņam un Stefanam Sprūžam (+9).

Kungu konkurencē par turnīra uzvarētājiem kļuva Lietuvas golferi, kas finālā ar 2:1 pārspēja Maltu.

コメント


bottom of page