top of page

Baltijas kausā – atkal Igaunija

Ar Igaunijas golfa spēlētāju uzvaru noslēdzies kārtējais Baltijas valstu čempionu mačs, kas divas dienas notika Sāremā golfa laukumā. Latvieši cīnījās, taču mājinieki izmantoja gan sava laukuma, gan meistarības priekšrocības.

Baltijas čempionu kauss ir tradicionāla mačsacīkste, kur reizi gadā, sezonas izskaņā kopā sabrauc triju valstu dažāda vecuma labākie spēlētāji. Tiesības iekļūt savas valsts komandā parasti tiek izcīnītas nacionālajā čempionātā – atbilstošajā vecuma grupā. Ja čempions kaut kāda iemesla dēļ nevar piedalīties, viņu aizstāj pēc sacensību protokola nākamais labākais. Protams, dažos gadījumos tas dod priekšroku konkurentiem, taču kopumā izlasi cenšas izveidot pēc iespējas konkurēt spējīgāku. Šogad uz sacensībām neieradās Lietuvas komanda, kas aizbildinājās ar līdzekļu trūkumu un pašmāju federācijas organizātoriskajām lietām.

Latvijas komandu atbilstošās vecuma grupās pārstāvēja šādi spēlētāji: junioru vecums līdz 18 gadiem – Elizabete Binde un Andris Rībens; Latvijas čempionāta ieskaite – Alise Burkāne, Liliana Krole, Nikolajs Keņins, Francis Gavars; midamatieri – Aija Veisa un Vadims Šmals; senjori – Daiga Puisīte un Edmunds Jaunsons; cienījamie senjori – Lidija Gavrilova un Sergejs Miroļubovs.

Pirmajā dienā notika Foursomes izspēle, kurā latviešiem no sešām izspēlēm uzvaru izcīnīja pāris – Keņins un Gavars, igauņiem izvirzoties vadībā ar 5:1. Otrās dienas individuālajās izslēgšanas spēlēs Igaunijas izlase turpināja dominēt, panākot uzvaras vienpadsmit gadījumos no divpadsmit. Latvijas komandas labā vienīgo panākumu iespēja Francis Gavars, kas savu izaicinātāju Kristoferu Hermanu apspēlēja uz septiņpadsmitās bedrītes. Summā Igaunija uzvarēja Latviju ar 16:2.

Nākamā gada Baltijas čempionu kausa izcīņa paredzēta kādā no Latvijas golfa laukumiem.
Comments


bottom of page