Sezonas pieturvietas

Fotomanlv%20mazda%20jaunie%e2%80%99u%20golf%203%20posms-9

Ievietots 2019. gada 1. februārī, 14:45

Latvijas golfa sabiedrība kārtējo sezonu negaida rokas svingā salikusi – tā rīkojas! Februārī notiks kārtējais Latvijas ziemas čempionāts, kas kopā ar vecāko brāli – Vidzemes meistarsacīkstēm – šogad plānots saulainajā Kiprā. Un tad vēl mazliet paliek dienu, lai sagaidītu pavasara elpu ar tam piestāvošo golfa laukumu ikgadējo atmodu.

Latvijas golfa federācija 2019. gadā ir noteikusi savā darba plānā vairākas pieturvietas, ko ir vērts paturēt prātā. Pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks atjaunots sacensību rangs, kas diviem labākajiem – dāmai un kungam - sezonas kontekstā dāvās solīdu materiālo gandarījumu (informācija par ranga izspēles kārtību un balvām tiks publiskota pirms sezonas – aprīļa sākumā). Tāpat kā katru gadu – maija pirmā svētdiena ir Latvijas golfa diena, bet jūnija pirmā otrdiena jau otro gadu pēc kārtas – Dāmu diena golfā. Laukumi un spēlētāji tiek aicināti veidot golfa spēles stāstu – tā, lai tie, kas līdz šim ir visu vērojuši mūsu šķietami laisko hobiju no malas, ar pirmo mēģinājumu tiktu aplipināti ar golfa vīrusu. Pirmās lielākās sacensības, ko apstāv LGF, notiks maija vidū Ozo Golf Club – midamatieri un senjori divās dienās noskaidros savus labākos, bet Latvijas čempionāts jau tradicionāli plānots jūnija beigās. Jūlijā Tukuma “Odiņos” vienkop pulcēsies Latvijas jaunatnes olimpiādes dalībnieki. Starp citu, “Odiņi” ir vieta, kur jau tradicionāli savu veiksmi meklē tā sauktais adaptīvais golfs jeb spēle, kas pielāgota spēlētājiem ar kustību traucējumiem un ratiņkrēslos. Tā ir svētīga lieta! Augusta sākumā notiks Latvijas junioru čempionāts, bet tā paša mēneša otrajā pusē – prestižais Latvian Open. Tāpat visas vasaras garumā ir plānota Junioru tūre, ko šoreiz aizvadīsim piecos dažādos laukumos – tātad, būs pieci šo sacensību posmi.

2019. gada sezona ir īpaša ar to, ka beidzot Latvijas golfa spēlētājiem būs iespēja pārbaudīt Salienas golfa laukuma jauno kvalitāti. Tagad tas ir atpazīstams kā Jūrmalas golfa klubs, lai gan vairāk atbilstu terminam – komplekss. Ar plašu kluba māju, viesnīcu, modernu treniņa laukumu, kvalitatīvām 18 bedrītēm un atraktīvu tā saukto Dārza laukumu, ko noteikti iecienīs golfa spēles iesācēji. Sezonas kalendārā LGF ir plānojis Piņķos divus pasākumus – Latvijas kausa izcīņu (jūlijā) un Baltijas Čempionu kausu (septembrī). Pirmais tiks kā balva tiem labākajiem 50 spēlētājiem, kas savu atbilstošo vietu atradīs Latvijas amatieru čempionātā (kungu konkurencē), savukārt – baltiešu pasākums ir kādas novārtā atstātas idejas atjaunošana. Baltijas valstu golfa federācijas ir atkal vienojušās par kopīgu sāncensību golfā, kam vajadzētu beidzot attaisnoties kā ilgtermiņa plānam. Jūrmalas GK pilnvērtīgā LGF sacensību apritē tiks iesaistīts sākot ar 2020. gadu sezonu, sadalot tā sauktās “lielās sacensības” starp abiem Latvijas 18 bedrīšu golfa laukumiem pēc paritātes un rotācijas principa. Kāpēc ne tagad un - uzreiz? Brīdī, kad tika sastādīts 2019. gada sezonas kalendārs – un tas vienmēr visās Eiropas valstīs notiek iepriekšējās sezonas septembrī - nebija vēl īstas skaidrības par Salienas golfa kompleksa nākotni, gatavību un atbildīgajām amatpersonām. Tagad šī neziņa pēc sešu gadu pārtraukuma – tieši tik ilgi šo laukumu būvēja, tā otrajai dzimšanai - ir zudusi. Nav šaubu, ka Jūrmalas GK spēs piedāvāt golfa spēlētājiem labas emocijas, kā to jau līdz šim darījuši visi Latvijas golfa laukumi, neatkarīgi no iespējām un vēriena.

Latvijas izlases sakarā ir jāpiemin sekojošas aktivitātes: U16 konkurencē centīsimies noskaidrot tās divas meitenes un divus puišus, kas jūlija beigās Čehijā pārstāvēs valsti “European Young Masters” turnīrā. Augusta sākumā Lietuvā vienkop pulcēsies “European Team Shields” grupa – Latvijas uz šo turnīru vedīs gan dāmu, gan kungu komandu, katrā pa četriem spēlētājiem. Vietu komandā noteiks atlases sacensībās. Labiem spēlētājiem šovasar ir iespēja spēlēt arī Eiropas individuālajā čempionātā, tiesa – apzinoties budžeta un spēlētāja meistarības griestus, par šo iespēju izmantošanu, LGF vēl lems kādā no pirms sezonas valdes sēdēm. Visiem Latvijas izlases dalībniekiem/kandidātiem (saraksts tiks publicēts februāra pirmajā pusē) LGF šosezon ir apņēmusies segt starptautisko sacensību dalības maksas, kas ietilpst spēlētāju individuālajos plānos, ja vien par šiem plāniem tiks informēta federācija. Tāpat turpinās iespēja šai spēlētāju grupai treniņu nolūkiem, izmantot visu Latvijas golfa laukumu infrastruktūru, ievērojot un cienot klubu iekšējās kārtības noteikumus. Latvijas golfa federācija jauno spēlētāju izaugsmē kā galveno priekšnoteikumu izvirza izglītības programmu – proti, spēlei ir jāpalīdz iegūt kvalitatīvu akadēmisko izglītību, stipendijas augstskolās. Piemēram, kā tas pagājušajā sezonā izdevās Latvijas izlases dalībniecēm Marijai Jučmanei un Annai Marksai!
Sezonu apkoposim Trofeju ballē decembrī, Viesturu golfa laukuma kluba mājā.
Veiksmi un dzīvesprieku golfa laukumos!
Jūsu - LGF

Atgriezties pie visiem jaunumiem

Aktualitāte

Golfa sezonas pieturvietas

2020. gada 5. jūlijā, 09:11
Ozo-37

Čempioni - Jučmane un Sprūžs

2020. gada 28. jūnijā, 20:30
Img_3753

Latvijas čempionāts golfā

2020. gada 26. maijā, 08:32

Izmaiņas

2020. gada 11. maijā, 11:17

Par HCP kārtību

2020. gada 9. aprīlī, 10:16

Izmaiņas sezonas kalendārā

2020. gada 2. aprīlī, 08:12
Img_3762

Ārkārtas apstākļos

2020. gada 25. martā, 09:34
Untitled%20%283%20of%20113%29

Pasaules handikapa sistēma (WHS)

2020. gada 20. janvārī, 10:18
Ozo%20juniori%202019%20%2841%20of%20110%29

Pieturas punkti 2020. gada sezonai

2020. gada 8. janvārī, 10:48
Untitled%20%285%20of%20113%29

Trofejas sadalītas

2019. gada 7. decembrī, 07:54